22. Filmska revija mladeži

Luciji Strugar nagrada za najbolji film slobodnog stila!

Na 22. Filmsku reviju mladeži koja se održala od 12. do 16. rujna 2017. u Karlovcu u glavni konkurentski program selektirana su čak dva filma nastala u Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok.

Broj prijavljenih filmova dvostruko je veći nego lani, točnije, prijavljeno je 1013 filmova od kojih je stučni žiri odabrao 37 najboljih. Među njima mjesto je pronašao eksperimentalni film Fobikon učenice Lucije Strugar te animirani film Haiku učenika Lucije Strugar i Vjekoslava Požgaja. Filmovi su nastali pod mentorstvom profesorice Tamare Bilankov. Stručni žiri se sastojao od tri člana: Luka Hrgović, Frano Mašković, Allison McCloskey.

Tijekom trajanja Festivala gledali su se filmovi koji su bili u natjecateljskom programu.

-Dva dana su se održavale razne radionice o dokumentarnom filmu, zvuku, copyrightu, vizualnom u filmu. Večeri su se sastojale od gledanja filmova poznatih hrvatskih autora te razgovora s njima. Zadnji dan proveli smo u Aquatic i gdje se održalo proglašenje pobjednika i svečano zatvaranje – rekla je Lucija Strugar, učenica 4. MT-a.

Od 11 hrvatskih fimova slobodnog stila, stručni žiri izabrao je Fobikon, autorice Lucije Strugar za najbolji nacionalni film slobodnog stila.