22. filmska revija mladeži

Filmovi učenika ŠUDIGO Zabok na 22. filmskoj reviji mladeži u Karlovcu

Na 22. filmsku reviju mladeži koja će se održati ove godine početkom devetog mjeseca u Karlovcu, u glavni konkurentski program selektirana su čak dva filma nastala u Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok. Broj prijavljenih filmova dvostruko je veći nego lani, točnije, prijavljeno je 1013 filmova od kojih je stučni žiri odabrao 37 najboljih.

Među njima mjesto je pronašao eksperimentalni film Fobikon učenice Lucije Strugar te animirani film Haiku učenika Lucije Strugar i Vjekoslava Požgaja. Filmovi su nastali pod mentorstvom profesorice Tamare Bilankov. Na službenim stranicama Hrvatskog filmskog saveza možete pročitati više o događaju, a mi s njihove stranice preuzimamo izjavu članice stručnog žirija: ‘Kao i svake godine, konkurencija je bila jaka. Pogledali smo, proanalizirali 1013 prijavljenih filmova. U program Revije je ušlo 37 filmova i jako smo zadovoljni odabranim. Važni kriteriji su bili kvaliteta na sadržajnoj i formalnoj razini te da film bude dramaturški jasan. Bitno nam je bilo da film ima ono nešto i da zadovoljava minimalne tehničke uvjete. Veselim se druženju i filmovima na Four River Film Festivalu zato što je to najbolji festival na svijetu’, izjavila je članica komisije Ana Đordić.

Eksperimentalni film Fobikon, autorica Lucija Strugar

Animirani film Haiku, autori Lucija Strugar i Vjekoslav Požgaj