Informatika - računalstvo

Šk. god. 2012./2013.

Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok ima dvostrukog prvaka na Županijskom natjecanju iz informatike

info kup

Školu za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok na Županijskom natjecanju iz informatike  20. veljače 2013. predstavljalo je troje učenika pod mentorstvom profesorice Valentine Đurek: Lucia Vragović 3.r, Andrija Čehko 4.r i Mario Štahan 4.r.
 Učenik Andrija Čehko u dvije kategorije i to u kategoriji Osnove informatike za strukovne škole te u kategoriji Algoritmi uporabom programskog jezika C++ za 4. razrede osvojio je prvo mjesto, a učenica Lucia Vragović treće mjesto u kategoriji osnove informatike.

Natjecanje je ove godine održano u Gimnaziji Antuna Gustava Matoša u Zaboku i to u tri kategorije: Algoritmi, Osnove informatike i  Razvoj softvera.
Kategorija Algoritmi u kojoj su sudjelovali i naši učenici provjerava sposobnost rješavanja složenih problema gdje je cilj napisati savršen programski kôd koji će se izvršavati što brže. Kategorija Razvoj softvera stavlja natjecatelje u uloge pravih arhitekata računalnih sustava, jer moraju napraviti što bolje i što veće programe kako bi dokazali da su najbolji. Kategorija Osnove informatike provjerava teoretsko  znanje.
Vrlo zapaženi rezultati učenika ŠUDIGO Zabok dokaz su sve ozbiljnijeg rada i napora kojeg ta škola ulaže u informatičko obrazovanje svojih učenika. Upotreba i  korištenje novih tehnologija sa svrhom učenja i poučavanja glavni je cilj zahtjevnog projekta Klikni&Uči koji se uspješno  provodi u Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok ove školske godine, a sufinanciran je sredstvima Europske unije.

Školsko natjecanje iz informatike - Infokup

infokup2013

Rezultati školskog natjecanja iz informatike održanog 21.01.2013. godine

Programiranje C++
Natjecatelj:

Andrija Čehko 4.mt    120 bodova

Osnove informatike
Natjecatelji:

R.br.

Ime i prezime, razred

Andrija Čehko 4.mt

Lucia Vragović 3.mt

Mario Štahan 4.mt

Zvonimir Štefanović 3.w

Dorian Mučnjak 3.w

Danijela Gašparić 1.w

Mirela Hanžić 2.w

Mateja Antolić 2.w

Predsjednica povjerenstva za provedbu školskog natjecanja iz informatike:
Valentina Đurek, dipl.inf.univ.spec.oec.

Šk.god. 2011/12

Županijsko natjecanje 5. ožujka 2012. godine

Mario Štahan (3.mt) - 3. mjesto / Lucia Vragović (2.mt) - 4. mjesto

Pozvani učenici na natjecanje iz informatike - računalstva (info kup) 22. veljače 2012. u Srednju školu Krapina: Lucia Vragović i Mario Štahan.
Vremenik: Smotra - 8.15, Algoritmi: 9.00-12.00, Osnove informatike: 13.00-14.00

INFOKUP ŠKOLSKO NATJECANJE IZ INFORMATIKE 23.01.2012.

ALGORITMI PASCAL / ljestvica poretka:

Ime i prezime Razred Mentor
1. Ana Medvedec 2.mt Valentina Potočki
2. Marko Pelesk 2.mt Valentina Potočki

OSNOVE IFNORMATIKE / ljestvica poretka:

Ime i prezime Razred Mentor
1. Lucia Vragović 2.mt Valentina Đurek