Povijest

Šk.god. 2012/13

Županijsko natjecanje - 7. ožujka 2013.

U Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok u četvrtak 7. ožujka 2013. godine održano je Županijsko natjecanje iz povijesti. Sudjelovalo je 23 učenika/ica iz pet srednjih škola Krapinsko – zagorske županije: Gimnazije A. G. Matoša iz Zaboka, Srednje škole Zlatar, Srednje škole Oroslavje, Srednje škole Krapina i Srednje škola Pregrada. Natjecanje se provodilo u pet kategorija: 1. skupina, 2. skupina, 3. skupina i 4. skupina te iz samostalnih istraživačkih radova (Gimnazija A. G. Matoša iz Zaboka i Srednja škola Pregrada).

Prvo mjesto iz 1. skupine osvojila je Lorena Martinić iz Gimnazije A. G. Matoša iz Zaboka (mentor Daniel Pevec, prof.), prvo mjesto iz 2. skupine osvojila je Edita Babok iz Gimnazije A. G. Matoša iz Zaboka (mentorica Božica Petrač, prof.), prvo mjesto iz 3. skupine osvojio je Karlo Mak iz Gimnazije A. G. Matoša iz Zaboka (mentorica Božica Petrač, prof.), prvo mjesto iz 4. skupine osvojila je Katarina Očko iz Srednje škole Krapina (mentorica Dijana Burić). Prvo mjesto iz samostalnog istraživačkog rada dobili su David Plečko i Marko Buovac s temom Banka i štedionica d. d. Krapinske Toplice (obojica 1. razred) iz Srednje škole Pregrada (mentorica Marija Kantoci, prof.).
Svi koji su osvojili prva mjesta, dobili su prigodne knjige, diplome i pohvalnice te će biti predloženi za sudjelovanje i na Državnom natjecanju od 17. do 19. travnja 2013. godine u Lovranu.

Rezultati -> otvori /exel tablica/

 

Program županijskog natjecanja učenica i učenika srenjih škola Krapinsko-zagorske županije iz povijesti 7. ožujka 2013. (četvrtak) -> verzija za ispis

9:30 - 9:45 Okupljanje sudionika
9:30 - 9:45 Sastanak Županijskog povjerenstva za organizaciju i provedbu županijskog natjecanja učenika srednjih škola iz povijesti
9:45 - 09:59 Zauzimanje natjecateljskih mjesta i priprema za početak natjecanja
10:00 - 11:00 Natjecanje - rješavanje testa / Predstavljanje samostalnih istraživačkih radova
11:00 - 11:30 Domjenak za učenike
11:00 - 13:00 Rad povjerenstva za ispravljanje testova
13:00 Ljestvica privremenog poretka
13:00- 13:30 Rok za žalbe
13:00 - 13:45 Domjenak za nastavnike
13:30 Ljestvica konačnog poretka
13:45 - 14:00 Dodjela priznanja, pohvalnica i zahvalnica

Popis učenika (verzija za ispis - tablica Agencije za odgoj i obrazovanje):

Lorena Martinić / Gimnazija A. G. Matoša
Petra Mikulec / Srednja škola Zlatar
Leonardo Hršak / Srednja škola Pregrada
David Plečko / Srednja škola Pregrada
Matija Zrinski / Srednja škola Oroslavje
Lucija Telišman / Srednja škola Pregrada
Edita Babok / Gimnazija A. G. Matoša
Vanesa Babok / Gimnazija A. G. Matoša
Monika Leskovar / Srednja škola Pregrada
Lorena Boroš / Gimnazija A. G. Matoša
Darija Babok / Gimnazija A. G. Matoša
Anamarija Galović / Srednja škola Krapina
Valerija Mihovljanec / Srednja škola Oroslavje
Katarina Fintek / Srednja škola Zlatar
Karlo Mak / Gimnazija A. G. Matoša
Helena Feratović / Srednja škola Pregrada
Ivan Šanjug / Srednja škola Krapina
Matija Mrzljak / Srednja škola Pregrada
Katarina Očko / Srednja škola Krapina
Suzana Galović / Srednja škola Krapina
Karlo Mak / Gimnazija A. G. Matoša
Štefanija Kožić / Gimnazija A. G. Matoša
David Plečko / Srednja škola Pregrada
Marko Buovac / Srednja škola Pregrada

 

Školsko natjecanje - ŠUDIGO Zabok

Školsko natjecanje održano je 6. veljače 2013. (srijeda) i sudjelovali su Filip Božidar Horvat (2. MT), Nikola Mišel Puklin (2. D), Klaudija Petrinić (2. D), Josipa Deriš (2. D) i Darija Tkalčević (4. D).

 

Šk.god. 2011/12

07. 03. 2012. županijsko natjecanje

Ljestvice poretka - word datoteka

 

Šk.god. 2010/11

19. 01. 2011. školsko natjecanje - 2. razred

Županijsko natjecanje

U Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok dana 01. 03. 2011. godine održano je županijsko natjecanje učenika srednjih škola Krapinsko-zagorske županije iz povijesti. Na natjecanju je sudjelovalo 18. učenica i učenika iz pet srednjih škola: SŠ Pregrada, SŠ Zlatar, SŠ Krapina, SŠ Oroslavje, Gimnazija A. G. Matoša.

1. skupina - Prapovijest i Stari vijek
1. Mak Karlo, Gimnazija Antuna Gustava Matoša Zabok
2. Miškec Karlo, Gimnazija Antuna Gustava Matoša Zabok
3. Posavec Danijela, Srednja škola Zlatar Zlatar

2. skupina - Srednji i Rani novi vijek
1. Goluban Nikola, Gimnazija Antuna Gustava Matoša Zabok
2. Lihtar Gabriela, Srednja škola Zlatar Zlatar
3. Salijević Valentina, Gimnazija Antuna Gustava Matoša Zabok
3. Galović Suzana Srednja škola Krapina Krapina

3. skupina - 18. i 19. stoljeće
1. Čičko Domagoj, Srednja škola Oroslavje
2. Postonjski Doroteja, Gimnazija Antuna Gustava Matoša Zabok
3. Javorić-Barić Danijel, Srednja škola Pregrada
3. Štehec Valentina, Srednja škola Krapina Krapina

4. skupina - 20. stoljeće
1. Bosnar Danijel, Gimnazija Antuna Gustava Matoša Zabok
2. Žukina Valentina, Gimnazija Antuna Gustava Matoša Zabok 0
3. Klasić Andrea, Srednja škola Pregrada Pregrada

Učenici Srednje škole Pregrada, Eugen Ciglenečki i Danijel Javorić Barić predstavili su samostalni istraživački rad: "Živjeti u provinciji, a biti u središtu Europe" kojeg je Povjerenstvo ocijenilo s odličnim, te ga preporučilo za Državno natjecanje.

U Zaboku, 01. ožujka. 2011.