Dan planeta Zemlje

Art akcija i sadnja Gupčeve lipe

Cilj obilježavanja Dana planeta Zemlje je podizanje svijesti o prekomjernoj potrošnji Zemljinih resursa, energetskoj učinkovitosti, štetnosti klimatskih promjena, te čovjekovom negativnom utjecaju na Zemlju.

art-akcija-dan-planeta -zemlja-2015-wfMisija WWF-a je da zaustavi propadanje Zemljina prirodnog okoliša te da izgradi budućnost u kojoj ljudi žive u harmoniji s prirodom čuvajući svjetsku biološku raznolikost, osiguravajući da je upotreba obnovljivih prirodnih resursa održiva, promovirajući smanjenje zagađenja i rasipne potrošnje.

Art akcija

Učenici 2.d, 3.d i 4.d razreda Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, Paulina Stiplošek, Sandra Benčić, Marija Gebert, Doris Barović, Gabrijel Krušelj, Nina Kucelj, Željka Cvilko i Lucija Ljubić, u sklopu izvannastavne aktivnosti ART PARK, pod vodstvom mentorice prof. Mirjane Smolić, sudjelovali su u obilježavanju Dana planeta Zemlje art akcijom – oslikavanja skice planete Zemlje na papiru velikog formata kredama u javnom gradskom prostoru na Zivtovom trgu. Art akciju proveli su u podne 22. travnja 2015. godine.

Sadnja stabla Gupčeve lipe

Druga aktivnost povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje u ŠUDIGOu traje i slijedeći dan 23. travnja, na Jurjevo, blagdan koji se slavi u narodu kao početak novog rasta života, bujanja prirode, na sam dolazak Sv. Jurja “zelenog”. Simboličku sadnju stabla “Gupčeve lipe”, kloniranog stabla iz donatora same višestoljetne Gupčeve lipe iz Gornje Stubice, obilježit ćemo u 16:30 sati na zelenom otoku ispred ulaza u zgradu Škole.

O samoj akciji više pročitajte u novim člancima.