Dan planeta Zemlje

Obilježavanje Dana planeta Zemlje u ŠUDIGO-u

IMAG0462Dana 22. travnja 2014. godine učenici 4.di razreda Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok obilježili su Dan planeta Zemlje umjetničkom intervencijom na Zivtovom trgu u Zaboku. Pod mentorstvom prof. Mirjane Smolić, učenici završnog razreda smjera industrijski dizajn proveli su eko art akciju sa svojim keramoskulpturama u kombinaciji s prirodnim materijalom. Glave su nastale na nastavi Materijala i procesa oblikovanja kao realistični portreti grimase, a pridodani su elementi prirode, raslinje kao “zelena kosa”. Posadivši biljke u same glave od terakote, one su postale simbioza tegli za cvijeće i simbola čovjeka koji misli “zeleno”, s voljom da se očuva priroda našeg planeta Zemlje. Postavivši sve glave na veliki gradski trg, radovi su plijenili poglede javnosti tokom cijelog popodneva i time izazvali razne reakcije publike. Cilj same akcije bio je osvijestiti javnost o krhkosti i ljepoti same Zemlje, ali ujedno i iskoristiti radove kako bi “zazelenili” jednoličan i sivi gradski asfalt.

Radove smo prebacili u okoliš naše škole u eko art park gdje će i dalje služiti kao interaktivna instalacija prema prolaznicima, učenicima i gostima škole.

Florijan Lacko, 4.di