Dan planeta Zemlje

Obilježavanje Dana planeta Zemlje u ŠUDIGO-u

IMAG0462Dana 22. travnja 2014. godine učenici 4.di razreda Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok obilježili su Dan planeta Zemlje umjetničkom intervencijom na Zivtovom trgu u Zaboku. Pod mentorstvom prof. Mirjane Smolić, učenici završnog razreda smjera industrijski dizajn proveli su eko art akciju sa svojim keramoskulpturama u kombinaciji s prirodnim materijalom. Glave su nastale na nastavi Materijala i procesa oblikovanja kao realistični portreti grimase, a pridodani su elementi prirode, raslinje kao “zelena kosa”. Posadivši biljke u same glave od terakote, one su postale simbioza tegli za cvijeće i simbola čovjeka koji misli “zeleno”, s voljom da se očuva priroda našeg planeta Zemlje. Postavivši sve glave na veliki gradski trg, radovi su plijenili poglede javnosti tokom cijelog popodneva i time izazvali razne reakcije publike. Cilj same akcije bio je osvijestiti javnost o krhkosti i ljepoti same Zemlje, ali ujedno i iskoristiti radove kako bi “zazelenili” jednoličan i sivi gradski asfalt.

Radove smo prebacili u okoliš naše škole u eko art park gdje će i dalje služiti kao interaktivna instalacija prema prolaznicima, učenicima i gostima škole.

Florijan Lacko, 4.di

Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok

Kontakti

A Prilaz prof. Ivana Vrančića 5, Zabok

T 049 221 620

F 049 221 147

Ravnateljica T 049 221 174

Tajništvo T 049 221 205

E skola.umjetnosti.zabok@kr.t-com.hr

oib 54719033509

Prijavi se na
Pratite nas na
Učenička zadruga Plavi trnac
Erasmus +
Stranica projekta Klikni&Uči
Preporučene stranice
Školska knjižnica:
Arhiva – klikni: