Dani Ksavera Šandora Gjalskog

Modna prezentacija dizajna odjeće

dani gjalskogDana 24. listopada 2014. godine u tjednu obilježavanja Dana Gjalskog u prostoru zabočke gimnazije u održana je 18. promocija Pozice.

ŠUDIGO Zabok i dizajn odjeće predstavio se kolekcijom Barok i čipka u modnom eksperimentu. Modeli su sinteza klasičnih tkanina geometrijskog uzorka i romantične i nježne čipke. Inspirirani su muškim kaputom iz razdoblja baroka – žistokorom. Kolekcija je prezentirana kao igra polivalentnih kombinacija. Stajling kolekciji daje suvremeni i mladenački ležerni karakter. Uz snažnu i sugestivnu glazbu prezentacija je djelovala scenski vrlo raskošno i moćno.

Kolekcija je na državnom natjecanju Dani odjeće 2014. u Varaždinu osvojila drugu nagradu stručnog žirija u umjetničkoj kategoriji. Modele nose Josipa Deak, Nina Kucelj i Ema Turin. Model kaputa inspiriran baroknim ogledalima osvojio je prvu nagradu stručnog žirija u kategoriji dizajn odjeće. Model nosi Ema Premužak. Autorice modela su učenice Minea Hruševar i Manuela Kunić, a mentorica učenicama  Štefica Zajec Stanić.