Dani Ksavera Šandora Gjalskog 20.-25. 10. 2014.

011 Teuta VucajnkLikovna radionica Slika iza riječi

Likovna radionica umjetničke grafike pod nazivom Slika iza riječi održana je i ove godine u sklopu Dana K. Š. Gjalskog u našoj školi i to već osmi puta.

Sudionici u kreativnom procesu, od ideje do realizacije, izrađuju grafički artefakt. Ideju za motiv pronalaze u riječima K. Š. Gjalskog koju zatim kroz izradu skica definiraju i oblikuju u likovni prikaz. Prema skici izrađuju matricu, a potom i grafički otisak. Drvorezna matrica izrađuje se specijalnim dlijetima (nožićima) tako da se sa drvene ploče dube nepotrebni dijelovi, a ono što se otiskuje ostaje povišeno. Takva matrica nabojava se i kroz grafičku prešu ili ručno otiskuje na papir, a u slučaju ovogodišnje radionice na tkaninu.

Na ovogodišnjoj radionici sudjelovalo je 15 učenika škole: Marija Gebert, Sandra Benčić, Sarah Malnar, Antun Škrlec, Gabrijel Krušelj, Lucija Rasonja, Veronika Koprivnjak, Teuta Vučanjk, Tea Podjaveršek, Nikola Mišel Puklin, Veronika Lacković, Doris Horvat, Dorotea Gojević i Lucija Mak. Radovi nastali na radionici mogu se pogledati i doživjeti na izložbi u Gimnaziji A. G. Matoša do 15. studenoga 2014. (a nakon toga i u našoj školi).

Carmen Bačura Potočić, prof. likovne kulture

Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok

Kontakti

A Prilaz prof. Ivana Vrančića 5, Zabok

T 049 221 620

F 049 221 147

Ravnateljica T 049 221 174

Tajništvo T 049 221 205

E skola.umjetnosti.zabok@kr.t-com.hr

oib 54719033509

Prijavi se na
Pratite nas na
Školska knjižnica:
Učenička zadruga Plavi trnac
Erasmus +
Arhiva – klikni: