Dani odjeće 2015.

Futuristički vintage sa šarmom Pariza

20150421_17473918. državno natjecanje Dani odjeće održano je 16.-18. travnja 2015. godine u Gospodarskoj školi u Čakovcu. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je Futuristički vintage sa šarmom Pariza. Naša škola natjecala se u dvije dizajnerske discipline.

Disciplinu Kolekcija modnog dizajna prezentirala je učenica četvrtog razreda Paulina Stiplošek. Paulina je izradila kolekciju od tri stilski usklađena modela popraćena modnim dodacima. Kolekcija je zapažena kao zanimljiva sinteza vintage dezena i futurističkih tekstura, pariškog šarma i mladenačkog zanosa.

Učenica Vlatka Mundjer natjecala se u disciplini Dizajn odjeće. Natjecanje se provodi u dva dijela. Prvi dio uključuje izradu modne mape i realizaciju gotovog modela haljine uz vodstvo mentora. Drugi dio provodi se na samom natjecanju, a sastoji se od dizajniranja odjeće na zadanu temu i zadanim materijalima. Ove je godine zadana tema bila XXL veličina na koju je Vlatka izradila modne skice, modni crtež i projektni crtež. Zbrojem bodova svih dijelova natjecanja Vlatka je osvojila prvu nagradu stručnog žirija.

Prema riječima članova žirija radovi učenica pokazali su veliku zrelost, kreativnost i originalnost. Mentor učenicama je nastavnica Štefica Zajec Stanić.

U slobodnom dijelu učenice i mentorica obišle su jezgru grada domaćina, posjetile dvorac obitelji Šubić-Zrinski, obišle izložbeni postav i nešto više naučile o tim velikanima hrvatske povijesti. Čakovec nas je osvojio svojim cvjetnim površinama, biciklističkim stazama, zelenim oazama, moderno opremljenim školama, a domaćini gostoljubivošću i nadasve izvrsnom organizacijom natjecanja.

Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok

Kontakti

A Prilaz prof. Ivana Vrančića 5, Zabok

T 049 221 620

F 049 221 147

Ravnateljica T 049 221 174

Tajništvo T 049 221 205

E skola.umjetnosti.zabok@kr.t-com.hr

oib 54719033509

iban HR5623900011100019312

Prijavi se na
Pratite nas na
Učenička zadruga Plavi trnac
Erasmus +
Stranica projekta Klikni&Uči
Preporučene stranice
Školska knjižnica:
Arhiva – klikni: