Dodjela nagrada i izložba

Promicanje istine o Domovinskom ratu

U Gradskoj knjižnici Ksaver Šandor Gjalski u Zaboku 20. veljače 2015. godine održana je svečana dodjela nagrada i zahvalnica sudionicima projekta “Promicanje istine o Domovinskom ratu”, likovno-literarnog natječaja i otvorenje izložbe pristiglih radova.

Projekt kao i natječaj provodi Udruga veterana specijalne policije Domovinskog rata “Barun”, a među nagrađenima su za likovni izričaj i učenici Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok: Nikola Mišel Puklin, 4.d, kao prvonagrađeni, potom Josipa Deriš, 4.d, koja je osvojila drugu te Veronika Lacković, 4.d, treću nagradu. Među sudionicima natječaja još su i: Petra Hac, Ana Rogina, Dorotea Gojević, Josipa Malečić, Tena Miketić, Kristina Harapin, Kristijan Posavec te Karla Bučkal.

Cijelom događaju prisustvovali su ministar branitelja Predrag Matić i župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar koji su učenicima podijelili nagrade i priznanja.

Poveznice na webu: zagorje.com, Ministarstvo branitelja, Reportaža Mreža TVReportaža HRT – emisija Veterani rata