Međunarodni dan volontera

Povodom Međunarodnog dana volontera koji se obilježava 5. prosinca, volonterski klub naše škole sudjelovao je u raznim aktivnostima.

IMAG1943U predvorju škole izložen je prigodan pano na kojem je su prezentirane aktivnosti našeg volonterskog kluba i preko kojeg smo željeli kod učenika podići svijest o važnosti i značajnosti volonterstva.

U sklopu Volonterskog centra VolontirAJMO kojeg provode Mreža udruga Zagor, Društvo naša djeca Zabok, Grad Zabok i Krapinsko-zagorska županija organizirana je izložba volonterskih aktivnosti raznih udruga, klubova i organizacija u Krapinsko-zagorskoj županiji. Na toj izložbi predstavljen je i naš školski volonterski klub i volonterske aktivnosti na što smo vrlo ponosni. Izložba je otvorena svakim radnim danom od 11:00 do 14:00 sve do 14. prosinca 2015. u Zelenoj dvorani na adresi Trg Dragutina Domjanića 6, Zabok.

Također u sklopu Volonterskog centra VolontirAJMO devet učenika volontera naše škole 4. prosinca 2015. sudjelovalo je raspravama o volonterstvu u Krapinsko-zagorskoj županiji kroz tri teme: koja je motivacija za volontiranje, izazovi volontiranja među djecom i mladima, te promicanje i razvoj volonterstva u lokalnoj zajednici. Učenicima će ovo iskustvo sigurno puno pomoći u daljnjem volonterskom radu.

Ovim putem želimo zahvaliti svim volonterima naše škole što se trude učiniti našu okolinu boljim mjesto za život! Čestitamo vam na dosadašnjem volonterskom angažmanu, čestitajte i vi sami sebi, zaslužili ste!

Sretan vam još jednom Međunarodni dan volontera!