Druga nagrada za jaslice

Uspjeh rada Na dlanovima

Povodom Božićnih blagdana udruga Angeljeki u suradnji s OŠ Stjepana Radića, od 23. prosinca do 13. siječnja, organizirana je 15. manifestacija Betlehem Orehovički.

Već desetu godinu za redom organiziraju izložbu jaslica i anđela pod pokroviteljstvom Krapinsko zagorske županije. Ove godine, na izložbi je sudjelovala i Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok. Na izložbu su poslana četiri rada iz naše škole. Eva Novak (2.di) radila je Jaslice od patinirane bijele gline s drvenom podlogom. Željka Cvilko i Sandra Benčić (4.d) izradile su dva rada: Na dlanovima od patinirane terakote i Anđeo kombiniranom tehnikom drvenih bojica i kartona. Četvrti rad je bio grupni rad smjera industrijski dizajner naziva Adventski vijenac izrađen od bijele pečene gline. Mentorica učenicima bila je dr. art. Mirjana Smolić.

Otvorenje Desete županijske smotre i izložbe Čudesni svijet zagorskih jaslica i angeljeka održano je u nedjelju, 8. siječnja u OŠ Stjepana Radića, na kojem su prisustvovale učenice Željka Cvilko i Sandra Benčić. Na otvorenju su nastupili učenici OŠ iz Brestovca, koji su rectirali, pjevali i glumili.

Slično kao i na otvorenju izložbe, bilo je i na 17. saboru Angeljeka i prijatelja, na kojem su također sudjelovale Željka i Sandra te osvojile drugu nagradu za rad Na dlanovima. Posebnu pohvalu za rad dobila je i Eva Novak.

Sandra Benčić, 4.d