Rezultati ispita državne mature

U srijedu, 11.7.2018. objavljeni su privremeni rezultati ispita državne mature.

Konačna objava rezultata ispita državne mature bit će 16. srpnja 2018. (u 12:00) kada će se stvoriti i konačne rang-liste studijskih programa (osim kod onih fakulteta koji su odredili raniji rok prijava). Do tada će na poveznici kod vaših studijskih programa biti objavljene privremene rang-liste studijskih programa s kojih su obrisani pristupnici koji nisu zadovoljili sve preduvjete, odnosno struktura vaših bodova za pojedini studij.

Plasmani na privremenim listama i dalje će se mijenjati, kao posljedica usvajanja prigovora na rezultate ispita državne mature ili promjena lista prioriteta (do 16. srpnja). Što se tiče tih prijavljenih studijskih programa, njih još uvijek možete brisati i dodavati ili mijenjati poredak prioriteta, sve do točnog vremena zaključavanja. Nakon zaključavanja rang-lista na samo jednom od vaših studija pisat će ”DA” i samo taj studij možete upisati, no sami se morate informirati o načinu i vremenu upisa studija jer, ipak, više niste u srednjoj školi. Ukoliko ne planirate studirati studij koji vam je sustav odredio da možete upisati, trebate ga obrisati (prije zaključavanja!) kako ne biste plaćali troškove studiranja.

Još jednom napominjemo: sustav će vam pridružiti studij na vašoj listi prioriteta najviše što može prema dobivenim rezultatima državne mature. Svi studiji ispod toga smatrat će se kao oni koje ne želite studirati pa na njima niti nećete biti rangirani, ali možete vidjeti koji biste bili na rang-listi da taj studij stavite kao najviši prioritet. Promjenom prioriteta možete provjeriti biste li se upisali na njih. Dobro razmislite što želite studirati (ako uopće nešto), pa taj željeni studij pomaknite više na vašoj listi prioriteta da vidite kako stojite. Tamo gdje se nakon zaključavanja rang-lista pojavi upisni broj taj studij morate upisati!

Studiji koji se nalaze ispod vašeg najviše određenog (željenog) studija ne morate brisati. Ali svakako obrišite studije koje ne namjeravate studirati.

Potvrde o položenim ispitima DM možete podići 18.7. 2018. u školi, kod ispitne koordinatorice, u vremenu od 10,00 do 12,00 sati, a dalje u administraciji škole u vremenu od 9,00 do 12,00 sati.
Učenici koji nisu u ljetnom roku položili sve ispite državne mature mogu ispite prijaviti u terminu od 20.7.2018. u 12,00 sati do 31.7.2018. u 12,00 sati. Učenici sami prijavljuju ispite, putem aplikacije Postani student.

Rokovi u jesenskom roku objavljeni su na stranicama: www.ncvvo.hrwww.postani-student.hr

Ispitna koordinatorica: Ivanka Jagečić – 098 875 448, ivanka.jagecic@gmail.com