Državno natjecanje LIK 2015.

Prva generacijska nagrada

Ekipa Vukovar

Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok koja ove godine obilježava 20. godišnjicu svog rada i djelovnja u području likovnih umjetnosti i dizajna i ove godine kao i unazad nekoliko godina pokazuje izvrsnost i na državnoj razini u području vizualnih umjetnosti.

Rad pod nazivom “To bee or not to bee” učenice drugog razreda grafičkog dizajna Josipe Brgles osvojio je prvo mjesto (generacijsku nagradu) u kategoriji učenika drugih razreda srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna. Mentorica učenice bila je profesorica Anuška Alfirević, akad. slikarica.

Na državnu razinu natjecanja iz područja likovne umjetnosti također su pozvani i Petra Hršak i Teuta Vučajnk sa mentoricom dr. art. Mirjanom Smolić, te Antun Škrlec sa mentoricom Anuškom Alfirević iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna.

Inače, ovogodišnje Natjecanje – izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2015. održano je 28. i 29. travnja u Vukovaru. Domaćin je bila osnovna škola Dragutina Tadijanovića, a organizator Agencija za odgoj i obrazovanje te Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta.

U dva dana natjecanja sudjelovali su učenici i mentori iz cijele Hrvatske, a tema natjecanja bila je “Posljednja zagonetka”.

Završna svečanost i podjela priznanja učenicima i mentorima održana je u Hrvatskom domu Vukovar. Izložba radova postavljena je u galeriji Oranžerija Gradskog muzeja Vukovar u dvorcu Eltz.