Državno natjecanje

Brass kvintet iz Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok osvojio prvu nagradu

Učenici glazbenog odjela Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok postigli su zapažene rezultate na 55. Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe u kategoriji komorni sastavi na Muzičkoj akademiji u Zagrebu od 6. do 9. prosinca 2017.

U disciplini kvinteti u drugoj kategoriji brass kvintet u sastavu Karlo Firšt i Tomislav Tuškan – truba, Hrvoje Grah – rog, Marko Ozimec – bariton i Nikola Kuhar – tuba pod mentorstvom izvrsnog profesora Marka Bobičanca osvojio je prvu nagradu. Učenici ulažu višegodišnji trud u glazbeno obrazovanje, a rezultati toga prepoznati su i na ovom natjecanju.

Vjerujemo da će i dalje postizati izvrsne rezultate, a moći ćemo ih čuti i na Božićnom koncertu ponedjeljak 18. prosinca 2017. godine s početkom u 18 sati u Velikoj galeriji Grada Zaboka.