DUFF 2017.

Učenici ŠUDIGO Zabok na Dubrovnik film festivalu

Na Dubrovnik film festivalu 2017, u otvorenoj kategoriji, selektirana su čak tri kratka eksperimentalna filma u produkciji Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok.

DUFF je filmski festival djece i mladeži zemalja Mediterana, koji promiče i potiče filmsko stvaralaštvo djece i mladih, a ove godine će se održati od 19. do 22. listopada u Dubrovniku . Na festivalu će se tako predstaviti zanimljiv film “Fobikon“ učenice Lucije Strugar, koji je zapravo vizualizacija intimnih razmišljanja i strahova mlade autorice te ekspresivan film “Rekonstrukcija“ učenice Magdalene Janđel unutar kojeg autorica pokušava putem plesnih pokreta oživjeti sudbinu propalog šivačkog pogona i naposljetku intuitivan film učenika Damjane Ilijaš i Dominika Kotarskog u kojem autorica Damjana na neobičan način progovara o manifestacijama disleksije i disgrafije. Navedeni filmovi razvijali su se tijekom izbornog predmeta “Film“ unutar kojeg učenici istražuju i propituju svoje umjetničke afinitete, koje potom realiziraju u mediju kratkog filma pod mentorstvom profesorice Tamare Bilankov. ŠUDIGO je u tom smislu postao kreativni laboratorij, koji pomaže učenicima da kroz učenje izraze svoja razmišljanja i ambicije te na takav način šire svoj utjecaj u društvu.