Teaching Art (Primary and Secondary)

EDUKACIJA U ENGLESKOJ (Colchester, Ipswich, London) 8.-15.10.2017.

U sklopu 2. mobilnosti za projekt “Primjena CLIL metode u nastavi web dizajna”, financiranim od EU pod okriljem programa ERASMUS+, Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok poslala je Borjana Komaricu, profesora predmeta Grafički dizajn i Dizajn za web na edukaciju u Englesku.

Tečaj “Teaching Art (Primary and Secondary)” je sadržavao CLIL radionicu za praktične predmete iz umjetnosti i dizajna, upoznavanje s umjetničkim kurikulumom u Ujedinjenom Kraljevstvu, posjete srednjoj strukovnoj školi “Suffolk One” i fakultetu “University of Suffolk” u Ipswichu te posjete galerijama u Londonu s interaktivnim radionicama korištenja umjetničkih galerija za podučavanje umjetnosti.

Drugi sudionici tečaja su bili učitelji iz Litve, Latvije, Poljske, Slovačke, Mađarske, Portugala i Nizozemske s kojima je profesor razmjenjivao iskustva u podučavanju umjetnosti i dizajna, te dogovarao moguću suradnju i projekte u budućnosti.

Završivši tečaj, profesor se vratio pun dojmova o engleskoj kulturi i načinu života, kao i novog znanja koje će tijekom sljedećih mjeseci prenositi drugim profesorima i učenicima u školi i županiji.