Održana panel diskusija Važnost stranog jezika u struci

U okviru projekta Primjena Clil metode u nastavi web dizajna u utorak, 14. 11. 2017. u Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok održana je panel diskusija Važnost stranog jezika u struci. Učenicima 2.wd razreda, koji su i direktno vezani uz ovaj projekt, predstavljeni su ciljevi, projektne aktivnosti te ishodi projekta.

U panel diskusiji sudjelovali su profesori, članovi projektnog konzorcija – Barbara Hanjilec, Borjan Komarica, Nikola Hrastinski i Nino Skozrit. Moderatorica Valentina Petric Klaužer istaknula je kako se projekt Primjena Clil metode u nastavi web dizajna, odnosno integrirano učenje jezika i sadržaja provodi od 19. lipnja ove godine i završava 18. lipnja sljedeće godine, a glavne faze projekta su mobilnost nastavnika, izrada e-pojmovnika, pilot dvojezična nastava u 2.wd razredu u tri predmeta struke i naravno održivost projekta. Profesorica Hanjilec objasnila je učenicima na koji će se način provoditi dvojezična pilot nastava te istaknula važnost zastupljenosti stručnih sadržaja u nastavi engleskog jezika. O važnosti engleskog jezika u predmetu Dizajn za web govorio je profesor Komarica te istaknuo na koji način planira primijeniti ono što je naučio na mobilnosti u Engleskoj. Profesor Skozrit se na edukaciji na Malti upoznao s praktičnom primjenom on line alata u Clil nastavi pa je učenicima objasnio na koji način će to primijeniti. Kako bismo uspješno provodili dvojezičnu nastavu, ali i pomogli u daljnjem svladavanju gradiva planirana je i izrada e-pojmovnika. Profesor Hrastinski pojasnio je učenicima koja je njihova uloga u izradi e-pojmovnika i na koji će se način spomenuti pojmovnik izrađivati.

Svojim pitanjima i prijedlozima učenici su se uključili u diskusiju i time pokazali zadovoljstvo i interes za razvijanje novih znanja i IKT vještina koje će im pomoći da budu uspješni na tržištu rada.

Moderatorica je prisutne učenike informirala o daljnim projektnim aktivnostima te mobilnostima profesora te napomenula da se sve projektne aktivnosti nalaze na web stranici projekta te na panou kod knjižnice.