Fotografski natječaj

Učenice ŠUDIGO Zabok osvojile nagrade na fotografskom natječaju u organizaciji ULUPUH-a i ADU-i

Učenica Magdalena Janđel osvojila je drugu nagradu na fotografskom natječaju Autoportret ili malo drugačiji selfie, a učenica Lucija Strugar pohvalu za ideju. Natječaj su organizirali ULUPUH (Hrvatska udruga likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti) i Akademija dramskih umjetnosti u Zagrebu. Profesorice doc. art. Jelena Blagović Pavičić, izv. prof. art. Darije Petković i pred. Iva Prosoli, s Katedre za fotografiju na Odsjeku snimanja zagrebačkog ADU-a, nakon zajedničkog pregleda pristiglih radova, donijele su odluku o najuspješnijim projektima. Svoje odluke obrazložile su u članku, kojeg možete u cijelosti pročitati na poveznici https://kreativciblog.wordpress.com/2017/04/11/autoportret-ili-malo-drugaciji-selfie/, a mi izdvajamo dio koji se odnosi na našu učenicu Magdalenu Janđel:

• Magdalena Janđel zanimljivo kombinira likovne tehnike, koristeći tempere u boji na bijeloj podlozi kao motiv za fotografije koje su odraz njenih emocija. Posebno se ističe čistoća fotografskog kadra koji je promišljen i efektan. Magdaleni boje predstavljaju njezin autoportret i to uspješno vizualizira putem fotografija i opisuje u tekstu.

Nagrađenim učenicama pohvalnice su se uručile u Galeriji ULUPUH u Zagrebu.