Four River Film Festival

ŠUDIGO-vcima prva nagrada na ovogodišnjem FRFF-u!

Film Ne žalim ni zbog čega osvojio je prvu nagradu na 21. filmskoj reviji mladeži i 9. Four River film festivalu u Karlovcu koji se održao od 6. do 10. rujna 2016. godine u kategoriji za najbolji nacionalni dokumentarni film.

Članica žirija Anna Eriksson u obrazloženju nagrade istaknula je: – Najbolji autori dokumentaraca su oni koji su otvoreni za pronalazak svojih priča dok snimaju nešto drugo. Ovaj film je prekrasan primjer kako osoba koju se prikazuje ustvari oblikuje film. Film ima nekoliko snažnih scena koje prikazuju jezgru konflikta između prihvaćanja i življenja života punim plućima.

Film je nastao u sklopu projekta Kroz školski kurikulum do suvremenih sadržaja i metoda u studijskoj produkciji, u okviru radionica dokumentarnog filma na otoku Visu.

Istražujući prvotnu temu o starim kućama na Visu, filmska ekipa slučajno je upoznala je Velimira Foretića Delonova. Njegova svestranost i životni stil potaknuli su ih na promjenu teme te su odlučili snimiti film o njemu.  Kako je to bio posljednji dan za snimanje, sve scene snimljene su jedno poslijepodne u Komiži i gradu Visu. Oduševljeni novom temom i snimljenim materijalom filmska ekipa provela je noć montirajući najzanimljivije scene kako bi imali spreman trailer filma za Pitching koje se održavao zadnji dan radionica. Članovi žirija na Pithingu svojim pohvalama dali su poticaj ekipi da dovrše film po povratku u školu.

AUTORI FILMA: Lucija Strugar, Antonio Čukoić, Mateja Radanovič, Karolina Poslek i Ivana Mikulčić

MENTORI: Ruža Leskovar, Borjan Komarica, Sabina Mikelić

Poveznica na film: https://youtu.be/7mz0b_KdoCM