Gosotvanje Zdenke Pozaić

Zdenka Pozaić u ŠUDIGO Zabok i u Velikoj galeriji Grada Zaboka

OLYMPUS DIGITAL CAMERAU petak 14. ožujka 2014. učenici Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok zahvaljujući posredovanju Ogranka Matice hrvatske u Zaboku ugostili su veliku umjetnicu i grafičarku Zdenku Pozaić.

Tijekom kratkog, ali inspirativnog posjeta umjetničkoj školi umjetnica je upoznala okruženje u kojem učenici rade, stvaraju i stječu određena znanja i vještine. Ponosno smo joj pokazali radove učenika koji su nastali u specijaliziranim učionicama za crtanje i slikanje, grafičke tehnike i plastičnog oblikovanja te u radionici za potrebe industrijskog dizajna.

Nakon posjeta školi u Velikoj galeriji Grada Zaboka povjesničarka umjetnosti Iva Kebler predstavila je stvaralaštvo gospođe Zdenke Pozaić nakon kojeg je slijedio razgovor s umjetnicom. Učenici Škole, profesori i ostali posjetitelji su tako mogli prelistati pjesničko-grafičke mape te razgovarati s umjetnicom o grafičkim i keramičkim metodama koje koristi u svom radu.