Građanska akcija Naš doprinos zajednici

Održano predstavljanje građanske akcije Još smo uvijek željni znanja

12768333_226760401005967_6675242501426261732_oDana 25. veljače 2016. godine u Gradskoj knjižnici K. Š. Gjalski u Zaboku u 18 sati Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću predstavila je građansku akciju Još smo uvijek željni znanja.

Predstavljanju akcije odazvao se veliki broj osoba treće životne dobi s područja grada Zaboka i okolice, a sve prisutne je u ime domaćina pozdravila ravnateljica knjižnice gđa Branka Vrbanec.

Ravnateljica Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok Božica Šarić istaknula je da Zaklada za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva ovu građansku akciju provodi na temelju Sporazuma o partnerstvu u provedbi proširenog Decentraliziranog modela financiranja razvoja civilnog društva u Republici Hrvatskoj potpisanog sa Nacionalnom zakladom za razvoj civilnoga društva. Ravnateljica je predstavila ideju nastanka ove inicijative te istaknula kako je njezin cilj senzibilizacija mladih i cjelokupne lokalne zajednice za potrebu stvaranja kvalitetnijeg životnog ozračja pripadnika treće životne dobi u interakciji s mladima te obogaćivanje načina života osoba treće životne dobi novim znanjima i vještinama putem informatičkog opismenjavanja.

Voditeljica građanske akcije Janja Roginić navela je kako su sve predviđene aktivnosti planirane u periodu od siječnja do ožujka 2016. godine, odnosno planiraju se provesti tri akcijske informatičke radionice na kojima će sudjelovati sveukupno 25 osoba starije životne dobi u suradnji s mladim volonterima Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok. Radionice će se održati od 17. do 19. ožujka u Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeći Zabok. U subotu 19. ožujka predviđena je svečana podjela potvrda za sudionike, zajedničko druženje i osvježenje.

Na kraju predstavljanja akcije učenici volonteri ispričali su svoja dosadašnja iskustva u radu sa osobama treće životne te su svojom iskrenošću i toplinom dobili veliki pljesak svih prisutnih.

Nacionalna_akcija