Građanska akcija Naš doprinos zajednici

Održane besplatne radionice informatičke pismenosti

Fotografije s radionica i zajedničkog druženja6U Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok 17., 18. i 19. ožujka 2016. godine održane su tri akcijske informatičke radionice Još smo uvijek željni znanja na kojima je sudjelovalo 25 osobe treće životne dobi.

Kroz suradnju s učenicima volonterima polaznici su učili osnove informatičke pismenosti i snalaženje na internetu a svakom polazniku pristupilo se individualno. – Naučila sam pisati poruke, otvorila sam e-mail adresu i prenijela slike na računalo. Ovo predavanje mi je bilo jako lijepo i korisno. Lijepo je družiti se s mlađom generacijom. Moj je učitelj imao jako puno strpljenja za mene. Puno mi je pomogao – rekla je Lidija Dlesk, jedna od sudionica.

Po završetku radionica polaznicima su dodijeljene potvrde o sudjelovanju te promotivni USB stickovi nakon čega je uslijedilo zajedničko druženje s volonterima. – Odličan je osjećaj raditi sa starijim osobama. Imaju jako puno strpljenja i brzo uče, u ova tri dana su naučili mnogo. Osjećam se kao da imam prijateljicu svojih godina – rekla nam je Melani Krog, volonterka i učenica drugog razreda medijskih tehničara.

Svi korisnici su se složili kako bi se ovakve aktivnosti trebale nastaviti i dalje jer se u interakciji s mladima pridonosi kvaliteti života jednih i drugih.

Potrebno je naglasiti kako je ova građanska akcija provedena zahvaljujući financijskoj potpori Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva u sklopu decentraliziranog modela financiranja Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.