Informatičko natjecanje Dabar

Katarina Kovačević u 10% najboljih GigaDabrova

Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok ove je godine prvi puta sudjelovala na međunarodnom informatičkom natjecanju Dabar. Cilj natjecanja je poticanje i razvoj računalnog razmišljanja kako kod učenika tako i kod učitelja, nastavnika i šire javnosti.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje u online natjecanju koje se sastoji od niza izazovnih zadataka čiji su autori stručnjaci iz pedesetak zemalja diljem Svijeta.

Natjecanje je održano u tjednu od 13. do 17. studenoga 2017. na CARNet-ovom sustavu Loomen. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a. Pokrovitelj natjecanja je Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Iz Hrvatske natjecanju je pristupilo ukupno 15247 učenika u 5 kategorija. U kategoriji GigaDabar natjecalo se 3402 učenika svih razreda srednjih škola. Iz naše škole sudjelovalo je 48 učenika pod mentorstvom profesorice Valentine Potočki. Posebno smo ponosni na uspjeh naših učenika na ovom natjecanju: učenica Katarina Kovačević, 1.mt , plasirala se među 10% hrvatskih srednjoškolaca sa najboljim rezultatom. Također je 4 učenika zauzelo svoje mjesto među 20% najboljih, a to su Paola Papa, 3.d, PatrikBrlek, 2.mt, Vito Radović, 1.mt i HrvojeKovarik, 1.mt.

Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok

Kontakti

A Prilaz prof. Ivana Vrančića 5, Zabok

T 049 221 620

F 049 221 147

Ravnateljica T 049 221 174

Tajništvo T 049 221 205

E skola.umjetnosti.zabok@kr.t-com.hr

oib 54719033509

Prijavi se na
Pratite nas na
Školska knjižnica:
Učenička zadruga Plavi trnac
Erasmus +
Arhiva – klikni: