Još smo uvijek željni znanja

Besplatne radionice informatičke pismenosti

U okviru projekta Još smo uvijek željni znanja u Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok započele su besplatne radionice informatičke pismenosti za osobe treće životne dobi. Interaktivnim pristupom učenici volonteri osobe treće životne dobi podučavaju osnove informatičke pismenosti i snalaženja na internetu. Koordinatorica aktivnosti je profesorica Valentina Petric Klaužer.

Projekt se provodi zahvaljujući financijskoj potpori Grada Zaboka već petu godinu zaredom s idejom podržavanja međugeneracijske solidarnosti, koja je prepoznata kao značajna za lokalnu zajednicu. Cilj akcije je senzibilizacija mladih i cjelokupne lokalne zajednice za potrebu stvaranja kvalitetnijeg životnog ozračja pripadnika treće životne dobi u interakciji s mladima te obogaćivanje načina života osoba treće životne dobi novim znanjima i vještinama putem informatičkog opismenjavanja. Sve predviđene aktivnosti planirane su u periodu do kraja ožujka 2017. godine.