Koncert

Efektne izvedbe skladbi stranih i hrvatskih autora

U ponedjeljak, 18. prosinca 2017. godine, u Velikoj galeriji grada Zaboka održao se Božićni koncert Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok. Predstavili su se učenici sva četiri glazbena odjela škole te su posjetitelji imali priliku vidjeti sjajne glazbene točke u izvedbi učenika na solističkim glazbalima, u komornim sastavima i u zboru.

Na programu su bile efektne skladbe stranih i hrvatskih autora umjetničke glazbe, ali i pokoja zanimljiva prigodna popularna skladba ovome predbožićnom ugođaju. U zavidno popunjenoj zabočkoj galeriji, osim većinom roditelja, prijatelja, profesora i učenika škole, koncert su svojom nazočnošću uveličali i zamjenica župana za društvene djelatnosti Krapinsko-zagorske županije, gospođa Jasna Petek, gradonačelnik grada Zaboka, gospodin Ivan Hanžek te njegova zamjenica Valentina Đurek. Gromoglasan dugi pljesak i zadovoljstva na licima publike lijepi su znak učenicima Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću iz Zaboka i njihovim nastavnicima mentorima da su i ove godine uspješno realizirali još jedan, sada već tradicionalni, božićni koncert.