Državno natjecanje GTiAVT 2014.

6. državno natjecanje -> klikni za skok na stranice natjecanja (detaljnije)

OBAVIJEST O 6. DRŽAVNOM NATJECANJU IZ OBRAZOVNOG SEKTORA GRAFIČKA TEHNOLOGIJA I AUDIOVIZUALNE TEHNOLOGIJE

Poštovani/ne ravnatelji/ce i mentori/ce,

sudionici 6. državnog natjecanja učenika/ca iz Obrazovnog sektora grafička tehnologija i audiovizualne tehnologije u školskoj 2013./2014. godini.

Osmi put organiziramo susret najboljih učenika i nastavnika srednjih strukovnih škola iz Obrazovnog sektora grafička tehnologija i audiovizualne tehnologije na državnoj razini, a zahvaljujući Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta, Agenciji za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, školi domaćinu državnog natjecanja – Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, predanom radu članova i članica Državnoga povjerenstva, zalaganju svih nastavnika i nastavnica i njihovih učenika i učenica te uz podršku ravnatelja/ica škola sudionika.

Pozivamo sve škole, učenike i mentore da se odazovu sudjelovanju na školskom i državnom natjecanju koje smo, uz veliki trud članova državnoga povjerenstva i škole domaćina, isplanirali u okvirima danoga trenutka. Želja nam je da se natjecanje održi i ove školske godine uz podršku svih škola i sudjelovanje svih darovitih učenika, kako zbog promicanja struke tako i zbog duha zajedništva. Stoga pozivamo škole i mentore na razumijevanje okvira natjecanja i prilika koje su iste za sve škole te molimo da svojim trudom i zalaganjem pripreme darovite učenike za sudjelovanje na natjecanju.

Molimo škole i mentore da način provedbe školskog natjecanja prilagode danom vremenskom okviru te da, ovisno o stavu i mogućnostima škole, obave potrebne pripreme za školsko natjecanje i da u skladu s prijedlogom kriterija za školsko natjecanje, koji će biti postavljeni u VETIS, i dogovorno unutar škola odaberu svoje predstavnike/učenike za ovogodišnje državno natjecanje.

Zahvaljujemo na razumijevanju te se veselimo ponovnom druženju!

Državno povjerenstvo i škola domaćin

NATJECANJE UČENIKA/CA SREDNJIH ŠKOLA REPUBLIKE HRVATSKE IZ OBRAZOVNOGA SEKTORA GRAFIČKA TEHNOLOGIJA I AUDIOVIZUALNE TEHNOLOGIJE

za zanimanja: grafički tehničar, grafički tehničar pripreme, grafički tehničar tiska, grafički tehničar dorade, tehnički urednik, grafički urednik ‐ dizajner, medijski tehničar, web dizajner, grafičar pripreme, grafičar tiska, grafičar dorade, fotograf

ORGANIZATOR

Natjecanje učenika/ca organiziraju i provode Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Državno povjerenstvo i Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok.

Sjedište i adresa Državnog povjerenstva:

49210 Zabok, Prilaz prof. Ivana Vrančića 5

Predsjednica Državnoga povjerenstva:

Božica Šarić, dipl. pedagog, ravnateljica

telefon: 049/221 174, telefaks: 049/221 147,

e‐mail: skola.umjetnosti.zabok@kr.t-com.hr

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih

10000 Zagreb, Radnička cesta 37b

Tajnica Državnoga povjerenstva:

Tamara Hudolin, prof., viša stručna savjetnica

telefon: 01/6274 651, telefaks: 01/6274 626,

e‐mail: tamara.hudolin@asoo.hr

VREMENIK

školska razina – 30. i 31. siječnja 2014./ prijave za natjecanje putem VETIS‐ova sustava,  24. siječnja 2014.

državna razina – 24. i 25. travnja 2014., Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok

ZADAĆE NATJECANJA

• Promicanje zanimanja grafičke struke
  • Unapređivanje i usavršavanje znanja i vještina u Obrazovnom sektoru grafičke tehnologije i audiovizualnih tehnologija
  • Poticanje i iskazivanje kreativnosti učenika/ca i nastavnika/ca
  • Afirmacija darovitih učenika/ca
  • Razmjena iskustava, stjecanje novih spoznaja i stručno usavršavanje nastavnika/ca
  • Uspostavljanje partnerskih odnosa s gospodarstvom i visokim obrazovanjem

Više o natjecanju – vidi u Materijali za natjecanje 2014.