Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube

Kuća slavnih

Restauriran mural Ede Murtića

Mural Edo Murtić

Na press konferenciji 10. studenoga 2015. godine predstavljen je restaurirani mural Ede Murtića – najveća slika u emajlu u Hrvatskoj koja je vraćena na svoje izvorno mjesto u kompleksu zatvorenih bazena kao jedinstvena umjetnička atrakcija.

Apstraktna zidna slika dužine 42 metra jedno je od kapitalnih Murtićevih djela i sastoji se od 324 ploče. Cijela je zidna dekoracija jedna vibrantna crtačko slikarska tema predočena u prepoznatljivom Murtićevskom apstraktnom likovnom izrazu. Mural je restaurirala doktorica umjetnosti Mirjana Smolić, profesorica u ŠUDIGO Zabok koja je autorica i brojnih umjetnina u Hotelu Well.

Pogledajte više na poveznici http://www.kzz.hr/predstavljeni-rezultati-terme-tuhelj