Lidrano 2016.

Tabula nova na državnoj smotri LiDraNo

Časopis učenika Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok Tabula nova izabrana je među deset najboljih srednjoškolskih listova u Republici Hrvatskoj i sudjelovat će na državnoj smotri LiDraNo koja se održava od 6. do 8. travnja 2016. godine u Šibeniku.

Dokaz je to kako već godinama uspješno održavamo visoku kvalitetu jer su svi dosad objavljeni brojevi Tabule (njih 5) završili i na ovoj prestižnoj smotri. Zahvaljujemo svima koji su doprinijeli svojim pisanjem, fotografijama i ilustracijama, a posebno glavnoj urednici Sandri Benčić te članicama županijskog povjerenstva u sastavu Biserka Jakšić i Senka Susović koje su 24. veljače 2016. godine razmotrile prispjele novinarske radove i Državnom povjerenstvu predložile i naš list. Ovdje donosimo njihov osvrt na Tabulu:

Uvriježeno mišljenje, da u srednjim školama nema interesa za školskim listovima, redakcija ovog lista je demantirala na najbolji način, pristupom i izgledom. Njegov sadržaj čak prelazi školske okvire i može biti zanimljiv širem čitateljstvu, a zainteresirao bi publiku, kada bi se našao i na kiosku. Posebno se ističe tema broja Stereotipi i predrasude, obrađena na višoj razini od školske, analitički i s više stajališta. Uz sadržaj, list odlikuje i vrsna grafika, što treba zahvaliti i učenicima grafičkog dizajna, a ističu se i duboko promišljeni crteži i stripovi.