LIK 2017.

Državno natjecanje iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna

U organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te Prve sušačke hrvatske gimnazije 27. i 28. travnja 2017. godine u Rijeci održano je 19. Državno natjecanje-izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK 2017. Tema ovogodišnjeg natjecanja je bila Zvučna slika.

Učenica ŠUDIG-a Valentina Stojković (3.d) osvojila je odlično treće mjesto u 3B kategoriji, što je izvanredan rezultat s obzirom na jaku konkurenciju i mali broj nagrađenih učenika na ovom natjecanju. Mentorica učenice bila je profesorica Aleksandra Mašić- Tumpa. Uz Valentinu na državnu razinu natjecanja bila je pozvana i učenica Marija Gebert (4.d), čija je mentorica bila prof. Anuška Alfirević, a za svoj rad je posebno pohvaljena od strane državnog povjerenstva. Izložba svih nagrađenih radova postavljena je u Galeriji Principij u Rijeci.