Ljubav je gluma

Dana 1. listopada 2013. godine posjetili smo kazalište Exit i oduševili se igranom predstavom Kauboji. Natprosječna glumačka spremnost, maštovitost pokreta i preciznost detalja u izvedbi posebno su me impresionirali.

Početak predstave počinje nalaženjem osmero ljudi kojima je cilj napraviti kaubojsku predstavu. Tih osam likova i karaktera pratimo od početka, odnosno od audicije pa sve do premijere predstave. Svi akteri kroz rad na predstavi razvijaju svoje životne priče i utječu jedni na druge jer predstavu počinju gledati kao priliku života. Na nju gledaju kao svoju životnu metaforu, žele prijeći granicu svakodnevnosti i možda po prvi puta doći do kraja i to kao pobjednici, a pobjeda je zapravo cijela ta predstava.

Redatelj predstave Kauboji Saša Anočić ističe: On je jahač ledenog pogleda u kojem se zrcali kap samoće, a šešir mu miriše na znoj, krv i nešto viskija. Okorjelo srce ovog, samorazumljivo, ubojice bez razloga može zagrijati jedino zanosni glas pun meda i obećanja jedre barske pjevačice.

Ovo je početak jedne od tisuće sličnih vestern-priča. Ti ljudi koji, poput bova, plutaju u vremenu i prostoru, nailaze na pozicije iz kojih kreće skok u snove. Scenski prostor upotpunjuje spoj suza, baruta, usne harmonike, poljubaca na mjesečini i emocija općenito. Mogućnost grubosti i nemogućnost nježnosti, okvir su melodrame.

Ne mogu sakriti ispunjenje i dobre vibracije nakon cjelokupne predstave. Zadivljena sam ovim mjuziklom, a timom posebno. Bilo bi zaista lijepo raditi s takvim ljudima. Posebno me nadahnuo lik Marice. Pjevanje, stepanje, sviranje više instrumenata savršeno se uklapa u predstavu.

Riječi pohvale jednostavno je teško pronaći kada je u pitanju nešto ovako dobro. Ova su predstava i glumci postavili visoki broj na ljestvici, te pokazali da granice postoje samo kako bi se rušile.
Preporučamo svima! ///////// Marta Čaržavec, 4.d