Međunarodno natjecanje Petar Konjović

Međunarodni uspjeh naših trubača

Učenici srednje glazbene škole pri Školi za za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, Karlo Vlahek i Lovro Slukan u disciplini truba na Međunarodnom natjecanju Petar Konjović održanom u Beogradu osvojili su vrijedne nagrade.

Navedeno natjecanje je od 2002. godine redovni član Europske unije glazbenih natjecanja za mlade EMCY (European Union of Music Competition for Youth) sa središtem u Njemačkoj.

Karlo Vlahek, učenik prvog razreda trube, u IV. kategoriji osvojio je 2. nagradu, a Lovro Slukan, učenik drugog razreda trube u III. kategoriji također je osvojio 2. nagradu. Čestitamo našim mladim talentiranim glazbenicima, kao i njihovom mentoru Marku Bobičancu i korepetitoru Danijelu Gašparoviću iz Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok.

Ove godine Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok upisivat će 10 učenika u jedan glazbeni odjel za slijedeće instrumente: glasovir, harmonika, violina, gitara, tambura, klarinet, truba, flauta, saksofon i trombon te glazbena teorija. Uvjet za upis je uspješno završeno osnovno glazbeno obrazovanje ili drugi (II) pripremni razred srednje glazbene škole i položen prijamni ispit glazbene darovitosti. Kandidati mogu pristupiti prijemnom ispitu u prostoru škole 30. lipnja 2014. u 14.00 sati (solfeggio) i 2. srpnja 2014. u 9.00 sati (instrumenti). Prijamni ispit za instrumentaliste obuhvaća provjeru iz temeljnoga predmeta struke i solfeggia, za teoretičara provjeru iz klavira i solfeggia. Na temelju prijamnoga ispita kandidat može ostvariti najviše 170 bodova, a minimalni prag na prijamnome ispitu je 70 bodova.

Učenici glazbenu školu mogu upisati kao cjeloviti program ili kao paralelni program uz neku drugu srednju školu ili gimnaziju.