Natječaj za učeničke radove

Sigurno surfaj – stop nasilju i govoru mržnje na internetu!

Uz potporu Ministarstva socijalne politike i mladih udruga Hrabri telefon poziva sve učenice i učenike osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske da se prijave na natječaj Sigurno surfaj – stop nasilju i govoru mržnje na internetu!.

Internet je postao vrlo rašireni način komunikacije i učenja te djeca i mladi na njemu provode sve veći dio svog slobodnog vremena. Upravo zbog toga važno je raditi na podizanju svijesti o sigurnosti i govoru mržnje na internetu. Sudjelovanjem u ovom natječaju učenici mogu potaknuti svoje vršnjake i odrasle na odgovorno korištenje interneta, poučavanjem o njegovom sigurnom korištenju i podizanjem svijesti o štetnosti govora mržnje na internetu.

Na natječaj mogu prijaviti video, likovne i literarne uratke na temu sigurnosti i govora mržnje na internetu. Prijavu treba odobriti i odgovorna osoba – mentor. Mentor može biti učitelj, nastavnik ili stručni suradnik škole ili institucije iz koje dolazi prijava ili stručni radnik/odgajatelj ustanove iz djelokruga socijalne skrbi. Najkvalitetnije radove nagradit ćemo vrijednim nagradama, a dodjela nagrada održat će se u svibnju 2016. u Poliklinici za zaštitu djece grada Zagreba.

Natječaj je otvoren od 9. veljače do 9. ožujka. Službeni tekst natječaja kao i prijavnicu za natječaj dostavljamo Vam u prilogu.

Više informacija o temi natječaja možete pronaći i na našoj web stranici http://www.hrabritelefon.hr/novosti/natjecaj-sigurno-surfaj-stop-nasilju-i-govoru-mrznje-na-internetu/.

Za sve informacije možete se obratiti na e-mail sigurnosurfaj@hrabritelefon.hr ili na broj telefona 01/6112 758.