Natjecanja

Saznali smo tko su najbolje učenice i učenik iz povijesti srednjih škola Krapinsko-zagorske županije

IMG_4371Županijsko natjecanje iz povijesti za srednje škole Krapinsko-zagorske županije održano je jučer, 8. ožujka 2016. godine u Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok.

Na natjecanju je sudjelovalo 24 učenika iz četiri škole, a bili su podijeljeni u četiri skupine sukladno razredu i gradivu koje su prethodno obradili.

Prva mjesta na natjecanju osvojile su slijedeće učenice i učenik:

• Marija Kantolić u 1. skupini (Gimnazija Antuna Gustava Matoša – Zabok, mentorica prof. Božica Petrač),
  • Dora Pugar u 2. skupini (Srednja škola Zlatar, mentor prof. Dražen Ljubić),
  • Karlo Pavlović u 3. skupini (Srednja škola Zlatar, mentor prof. Dražen Ljubić),
  • Nikolina Špoljarec u 4. skupini (Srednja škola Zlatar, mentorica prof. Snježana Švaljek).

Prigodne nagrade pobjednicima natjecanja uručila je ravnateljica škole domaćina i dopredsjednica Županijskog povjerenstva za natjecanje i smotre Krapinsko-zagorske županije, gđa. Božica Šarić, a iste je ove godine osigurala Izdavačka kuća Meridijani kojoj se ovim putem i zahvaljujemo.

Predsjednik Županijskog povjerenstva, prof. Dario Kovačić pobrinuo se uz svesrdnu pomoć svojih suradnika iz škole i iz povjerenstva da se svi natjecatelji i mentori osjećaju dobrodošlima te da natjecanje prođe u skladu sa svim propisima i u najboljem redu.
Na kraju je svima zahvalio na sudjelovanju, a pobjednicima je zaželio velike uspjehe i na Državnom natjecanju koje će biti održano u Vinkovcima od 25. do 27. travnja 2016. godine.