Misija i vizija

MISIJA ŠKOLE

Odgajamo i obrazujemo učenike u stručno kompetentne, etički odgovorne i kreativne osobe. Interdiscipliniranim pristupom  potičemo i razvijamo osobne jakosti i različitosti.

VIZIJA ŠKOLE

Postati vodeća umjetničko-strukovna škola u regiji koja kod svojih učenika razvija kreativnost i umjetničke potencijale, poduzetništvo i digitalne kompetencije.

MOTO ŠKOLE

Kreativnost je naša stvarnost i ulog u budućnost!

U podizanju standarda i razvoja kvalitete, škola ima logotip te izrađenu Knjigu grafičkih standarda Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok koja je istaknuta na stranici škole: www.ss-sudigo-zabok.skole.hr/wp/wp-content/uploads/2016/03/2016_02_21_SUDIGO-GrafStnd-web.pdf.

Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok postavila je tri opća strateška cilja za razdoblje od 2018. do 2023. godine:

1.

Postići izvrsnost u ključnim kompetencijama i osposobljavati za cjeloživotno učenje te postizanje konkurentnosti na tržištu rada (u području likovne umjetnosti i dizajna, glazbene umjetnosti, grafičke i audiovizualne tehnologije).

2.

Razvijati individualne potencijale u skladu s ciljevima nacionalnog kurikuluma i zahtjevima tržišta rada te civilizacijskim vrijednostima.

3.

Poticati  društvenu uključenost i socijalno poduzetništvo te postati važan subjekt kreativnih industrija u regiji.