Dizajner odjeće

Etika/Vjeronauk 1 1 1
Geografija 2
Tjelesna i zdravstvena kultura 2 2 2
Matematika 2 2 (f.) 2 (f.)
Povijest likovne umjetnosti 2 2 2
Teorija oblikovanja 2 2
Crtanje i slikanje 4 4 4
Tekstilni materijali 1 2
Konstrukcija odjeće 2 2
Kreiranje odjeće i dodataka 4 4 8
Izrada odjeće i dodataka 4 4 4
Povijest odijevanja 2
Računalstvo 2 2 2
Oblikovanje teks. plošnih proizvoda 4

Odjel dizajna odjeće učenike osposobljava za kreativno i umjetničko izražavanje u odjevnoj struci. Učenici na stručnim predmetima imaju priliku naučiti cijeli kreativni, ali i izvedbeni postupak koji se kreće od idejnih skica, modnog crteža do konstrukcije i izrade odjevnog predmeta.

Dizajner odjeće se osposobljava za rad u računalnim programima (Photoshop, Corel draw, Freehand i sl.). Osim stručnog dijela učenici stječu i kvalitetno umjetničko obrazovanje i izražavanje na predmetima povijesti likovne umjetnosti, teorije oblikovanja, crtanja i slikanja.

Tijekom školovanja imaju priliku dokazati se kao kvalitetni mladi dizajneri radom na tematskim kolekcijama za državno natjecanje koje se održava svake godine u travnju. Modnim revijama predstavljaju se i na raznim kulturnim događanjima u županiji i izvan nje.

Nakon školovanja

Učenici završnih razreda ovog odjela uspješno upisuju fakultete u struci i izvan nje (Tekstilno tehnološki fakultet, Akademija likovnih umjetnosti, Filozofski fakultet, Pedagoški fakultet, Studij dizajna, itd.), ali stječu i kvalitetno obrazovanje i vještine koje im omogućavaju nastavak samostalnog kreativnog rada.