Obavijest za učenike i roditelje

Organizacija nastave

Poštovani učenici i roditelji/skrbnici!

Ovih dana smo imali izuzetno puno posla na usustavljenju nastave na daljinu i rada u virtualnim učionicama. Ova dva dana (16. i 17.3. 2020.) nastavnici su slali obrazovne sadržaje prema našem redovnom rasporedu sati na E-mail skole.hr. Danas smo uspješno testirali komunikaciju na loomenu.

Pojedini učenici, koji eventualno još nisu uspjeli izvršiti prijavu zbog poteškoća u sustavu neka to učine u najskorijem vremenu na poveznici https://loomen.carnet.hr/enrol/index.php?id=7488 kako bi ih sustav registrirao da su nazočni.

• Nakon što se logirate u Loomen, uđite u sve predmete i provjerite mogućnosti pristupa mapama nastavnih predmeta na Loomenu.
  • Nastavnici će radni materijal za tekući dan uploadati u danu prema tekućem rasporedu sati.
  • Obratite pažnju na predaju i izvršavanje zadataka te komunikaciju putem foruma na Loomenu.
  • Također obavezno potvrdite funkcionalnost sustava unutar vašeg razreda s razrednikom.
  • Razrednici i nastavnici pratit će i bilježiti nazočnost učenika nastavi i predaju i izvršavanje zadataka na Loomenu, te će se isto registrirati u e-dnevniku.
  • Prema potrebi koristite vašu email adrese skole.hr., naravno kad Carnet to dozvoljava. Na mailove učenika će biti odgovoreno u najkraćem mogućem roku, tijekom radnog dana.

Obzirom da je i Carnet-ov sustav koji je podosta opterećen, moramo naći i dodatnu back up verziju. Ovih dana ćemo testirati i komunikaciju u Microsoft Teams-u.

Učenicima također preporučujemo da prate i Školu na Trećem te Sportsku TV, kako bi što uspješnije odradili nadolazeće nastavne jedinice, koristeći nove digitalne alate s ciljem odrađivanja što kvalitetnijeg nastavnog procesa na daljinu.

Raspored – 18.3.2020.

Raspored za 18. 3. važnih predmeta za maturante na SPTV

12.00 sati – BIO, INF, GU, KEM, ENG, NJEM

Iznimno sam ponosna na cijeli nastavnički tim Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok koji je prihvatio sve izazove i bio spreman organizirati digitalne oblike nastave u nepredviđenim okolnostima.

Želim vam svima puno strpljenja i dovoljno motivacije za rad u virtualnom okruženju te se i dalje pridržavajte svih pravila zaštite kako bismo se što prije vratili u naše školske razrede.

Ravnateljica: Božica Šarić