Obavijest maturantima

Upute za učenike četvrtih razreda koji polažu ispite DM 2019./2020.

Konačna objava rezultata ispita državne mature 20. 7. 2020. u 12:00 sati. Početak ispisa svjedodžbi iz SRDM-a je 21. 7. 2020. od 9:00 sati.

Učenicima strukovnih škola izdaje se potvrda o položenim ispitima državne mature 22. 7. 2020. od 8:00 do 10:00 sati. Potvrda se izdaje uz uvjet da su učenici strukovnih škola obranili završni rad. Prilikom preuzimanja dokumenata učenik se treba potpisati na listu evidencije. Lista evidencije sa potpisima učenika je jedini dokaz da je učenik preuzeo svoj dokument u školi i zato bi škola trebala čuvati liste.

Za učenike koji na ljetnome roku u sustavu imaju evidentiran Neopravdani izostanak za neki od prijavljenih ispita ne može se ispisati svjedodžba ili potvrda o položenim ispitima sve dok zaduženje zbog neopravdanoga izostanka nije podmireno.

Učenicima su na njihovim stranicama u sustavu pod poveznicom Moji podatci/Zaduženja i uplate vidljivi zaduženje i podatci za uplatu. Učenike upozoravamo da škola ne može ovjeravati kopije svjedodžba i potvrda niti može ponovno izdavati izgubljene dokumente. U tom se slučaju učenici se trebaju obratiti Centru putem e¬pošte na adresu dokumenti.dm@ncvvo.hr.

Kalendar jesenskoga roka objavljen je na naslovnici mrežne stranice www.ncvvo.hr. Dodatna pojašnjenja s ključnim datumima Centar će pravovremeno objaviti na naslovnici mrežne stranice Centra i www.postani-student.hr. Za prijavu jesenskoga roka na stranici postani student – odabrati jesenski rok 2019./2020. Učenici sami prijavljuju ispite jesenskoga roka državne mature putem naslovnice mrežne stranice www.postani¬student.hr prijavom na svoju stranicu od 20. srpnja do 31. srpnja 2020. na isti način kao i u ljetnome roku. Učenici ne trebaju doći u školu potpisati prijavnice.

Napomena učenicima koji su upućeni na jesenski popravni rok i obranu završnoga rada u jesenskome roku

Učenici koji su upućeni na jesenski popravni rok mogu prijaviti ispite državne mature za jesenski rok, ali do početka provedbe prvoga ispita koji su prijavili trebaju imati u sustavu označeno da su s uspjehom završili nastavnu godinu. Učenici koji će u jesenskome roku imati obranu završnoga rada mogu za jesenski rok prijaviti ispite državne mature. Ako do 15. rujna 2020. u sustavu nemaju upisan datum obrane završnoga rada i označeno da su obranili završni rad i upisan datum obrane neće se moći rangirati na prijavljeni studijski program i neće moći dobiti potvrdu o položenim ispitima državne mature. Ako učenik strukovne škole nije obranio završni rad u ljetnome i jesenskome roku, u SRDM je evidentiran kao Nezavršeni. Svi postupci u pripremi i provođenju ispita državne mature u jesenskome roku jednaki su kao i kod ljetnoga roka.

IK Ivanka Jagečić