Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube

Obavijest roditeljima

Financiranje nabave udžbenika učenicima članovima kućanstva koje je korisnik zajamčene minimalne naknade

Preuzmi: finaciranje-udzbenika-dopis-mzo

Obavijest o nabavi udžbenika za učenike srednjih škola s prebivalištem u Gradu Zagrebu

Grad Zagreb će radi zaštite standarda učenika i njihovih roditelja, osigurati i u školskoj godini 2020./2021. školske udžbenike koji su besplatni za učenike srednjih škola kojima je osnivač Grad Zagreb te učenike srednjih škola izvan Grada Zagreba koji imaju prebivalište na području Grada Zagreba. Nabava udžbenika za 2020./2021. školsku godinu provest će se prema odabiru iz Kataloga odobrenih udžbenika objavljenog na mrežnim stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Obrazac l. (objavljen na mrežnoj stranici www.zagreb.hr) za besplatne udžbenike, privolu (objavljena na mrežnoj stranici www.zagreb.hr) te popis udžbenika koji ovjerava škola, potrebno je poslati na e-mail adresu: nabava.srednje-skole@zagreb.hr. Rok za predaju zahtjeva je od l. srpnja 2020. do 9. rujna 2020. do 12.00.

Napominjemo da roditelji učenika s prebivalištem u Gradu Zagrebu sami šalju SKENIRANU DOKUMENTACIJU potrebnu za ostvarivanje prava na besplatne udžbenike isključivo na e-mail: nabava.srednje-skole@zagreb.hr.

Povrat školskih udžbenika

Učenici koji su udžbenike dobili za školsku 2019./2020. godinu, obvezni su ih čuvati te ih vratiti u školu neoštećene/neuništene. Vraćaju se samo udžbenici koji se ponovo mogu koristiti u školskoj godini 2020./2021. Udžbenike za općeobrazovne predmete za 2. i 3. razred strukovnih škola u trajanju 4 i 5 godina nije potrebno vraćati. Udžbenici koji se također ne vraćaju su radni udžbenici u koje se upisuje (radne bilježnice i sl.), a udžbenici koji sadrže CD neupotrebljivi su bez CD-a.

Učenici koji u školskoj godini 2019./2020. polaze program dopunskog rada te polažu popravne ispite, dodijeljene udžbenike obvezni su školi vratiti neoštećene/neuništene po okončanju navedenih aktivnosti tj. početkom školske godine 2020./2021.

Napominjemo da će za udžbenike koji će se dodijeliti za školsku godinu 2020./2021. roditelji neposredno prije njihovog preuzimanja trebati potpisati revers (koji će škole same izraditi za svakog učenika), čime će se obvezati na povrat neoštećenih/upotrebljivih udžbenika.