Obavijest učenicima

Sufinanciranje troškova prijevoza učenika

Sukladno uputi Ministarstva znanosti i obrazovanja o načinu sufinanciranja troškova prijevoza učenika u mjesecu lipnju i srpnju 2017. obavještavamo učenike završnih razreda kako će HŽ Putnički prijevoz d.o.o. maturantima za dane pohađanja obveznih ispita državne mature (gimnazijski programi) i učenicima koji sukladno članku 75., stavak 1. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi imaju obvezu pohađanja dopunskog rada te učenicima u programima čiji se veći dio izvodi u obliku praktične nastave i vježbi te drugim strukovnim programima sa stručnom praksom ispostavljati sufinancirane prijevozne karte isključivo na temelju Potvrde škola s naznačenim datumima/danima putovanja.

Također, važno je da učenici koji će imati obavezu pohađanja produžne nastave prilikom kupovine sufinanciranih prijevoznih karata to naglase i da im škola ispostavi za lipanj/srpanj odgovarajuću potvrdu, a kako bi HŽ Putnički prijevoz ispunio obvezu ispostavljanja prijevozne karte najpovoljnijeg iznosa.