Obrazovanje odraslih

Šivačice/šivači

– najtraženije zanimanje u KZŽ

Ove godine ponovo Hrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Krapina provodi obrazovanje zainteresiranih kandidata u okviru mjere “Znanje se isplati”.

Budući da se ovo zanimanje vodi među najtraženijim zanimanjima na području Krapinsko-zagorske županije već niz godina temeljem učestalih potreba poslodavaca, a istovremeno mali broj nezaposlenih ima tražene vještine i kompetencije. Za provođenje obrazovanja odabrana je Škola za umjetnost, grafiku, dizajn i odjeću Zabok jer ima potrebne tehničke i kadrovske uvjete za provedbu kvalitetne teorijske i praktične nastave. Polaznice uče o materijalima i tehnologiji proizvodnje odjeće i tekstila, upoznaju se s osnovama konstrukcije i modeliranja odjeće, a kroz opsežnu praktičnu nastavu nauče raditi na strojevima i uređajima koji se koriste u tekstilnoj  proizvodnji i usavršavaju. Adekvatnim obrazovanjem, dugotrajno nezaposlenim i ostalim ranjivim skupinama nezaposlenih, podiže se razina kvalificiranosti i otklanja rizik od dugotrajne nezaposlenosti te se utječe na razvoj stavova o potrebi cjeloživotnog učenja. Obrazovanje za šivačice završeno je krajem srpnja, a s novom grupom korisnika započinje se početkom slijedeće školske godine.

Vidi: Zagorje International