Održano Županijsko natjecanje iz povijesti

Knjige povijesne tematike za najbolje

OLYMPUS DIGITAL CAMERANa Županijskom natjecanju iz povijesti u srednjim školama Krapinsko-zagorske županije koje je održano 7. ožujka 2014. godine u Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok sudjelovalo je 26 učenika/ca.

Sudjelovali su učenici iz Srednje škole Oroslavje (1), Srednje škole Pregrada (6), Srednje škole Zlatar (5), Srednje škole Bedekovčina (1), Srednje škole Krapina (6) i Gimnazije A. G. Matoša (7) iz Zaboka. Od toga u 1. skupini 7, u 2. skupini 6, u 3. skupini 6, u 4. skupini 5 učenika/ica dok je u samostalnom istraživačkom radu sudjelovalo 3 učenika: dva iz Srednje škole Pregrada (Lječilište Krapinske toplice u 2. polovici 19. st.) i jedan iz Gimnazije A. G. Matoša iz Zaboka (Austrougarski vojnik u ruskom zarobljeništvu. Dnevnik Andrije Junkovića).

Učenik Domagoj Vincelj (Srednja škola Krapina, mentorica Danijela Pavić, prof.) osvojio je 1. mjesto u 1. skupini. Učenik Martin Dačnik (Srednja škola Zlatar, mentorica Snježana Švaljek, prof.) osvojio je 1. mjesto u 2. skupini, učenica Anamarija Galović (Srednja škola Krapina, mentorica Danijela Pavić) osvojila je 1. mjesto u 3. skupini i učenik Karlo Mak (Gimnazija A. G. Matoša iz Zaboka, mentorica prof. Božica Petrač) osvojio je 1. mjesto u 4. skupini. U kategoriji samostalni istraživački rad oba su rada bila odraz velikoga truda učenika i mentora/ica, ali na kraju je pobjedu odnio učenik Karlo Mak (Gimnazija A. G. Matoša iz Zaboka, mentorica prof. Božica Petrač) sa svojim radom Austrougarski vojnik u ruskom zarobljeništvu. Dnevnik Andrije Junkovića. Prvoplasirani su učenici za nagradu dobili primjerene knjige povijesne tematike te majice Krapinsko – zagorske županije. Majicama su nagrađeni i drugo i treće plasirani učenici/ce. Dolazak na županijsku razinu velika je čast i odgovornost te pohvalu zaslužuju svi učenic/ce i njihovi mentori/ice, a prvoplasiranima želimo poziv na Državno natjecanje i što bolje rezultate.

Službeni rezultati