Online natječaj

Otvoren Euroscola natječaj ”Imam stav!”

za sve srednjoškolce u dobi od 16 do 18 godina

Europski parlament, Ured za informiranje u Republici Hrvatskoj otvorio je Euroscola online natječaj ”Imam stav!” kako bi omogućio mladima da na originalan i kreativan nčin prikažu svoje mšljenje i izraze svoj stav, prikupio radove hrvatskih srednjoškolaca te najkreativnije i najoriginalnije mđu njima nagradio sudjelovanjem u programu “Euroscola” Europskog parlamenta.

Nagradni natječaj otvoren je od 11. ožujka 2016. u 11:00 sati do 3. travnja 2016. u 24:00 sata na poveznici.

U nagradnom natječaju mogu sudjelovati:

• mlade osobe u dobi od 16 do 18 godina koje pohađaju srednju školu u Republici Hrvatskoj u školskoj godini 2016./2017.
  • skupine mladih u dobi od 16 do 18 godina koji pohađaju istu srednju školu u Republici Hrvatskoj u školskoj godini 2016./2017. I u drugom je slučaju prilikom prijave potrebno registrirati jedno učeničko ime kontakt-osobe za cijelu skupinu.

Da bi sudjelovali u nagradnom natječaju, korisnici moraju popuniti prijavni obrazac na poveznici u sklopu internetske stranice www.europarl.hr Ureda za informiranje Europskog parlamenta u Republici Hrvatskoj. Uz polja s obveznim informacijama, potrebno je prikačiti (uploadati) autorske radove u jednom od sljedeća dva formata:

• link na video u trajanju do 90 sekundi, postavljen na neki od video-servera (You Tube i sl.)
  • scan ili fotografiju plakata izrađenog u formatu A4 ili A3, u tehnici kolaž, crtež, strip ili slično.

Video ili plakat moraju sadržavati kreativni odgovor na naslov “Imam stav!” i adresirati jednu od ponuđenih tema;

• Ljudska prava: heroji našeg vremena
  • Nezaposlenost mladih
  • Migranti u EU
  • Digitalna revolucija: stagnacija ili inovacija?
  • Uspjeh ili neuspjeh: nova rješenja za odživu Europu

Tri najoriginalnija video ili vizualna odgovora na izazov “Imam stav!” osvojit će pravo sudjelovanja u programu “Euroscola” Europskog parlamenta – odnosno tri subvencije za putovanje u Strasbourg (Francuska) za 24 učenika i 2 mentora srednjih škola koju pohađaju pobjednici.

Subvencija će pokriti najveći dio troškova putovanja iz Hrvatske u Europski parlament u Strasbourgu, kao i najveći dio troškova smještaja. Datumi odlazaka su (13.05.2016) za prvu pobjedničku skupinu od 24 učenika i 2 mentora; (07.10.2016.) za drugu pobjedničku skupinu od 24 učenika i 2 mentora; (13.10.2016.) za treću pobjedničku skupinu od 24 učenika i 2 mentora.

Nije moguća zamjena nagrada, isplata u gotovini ili prijenos na treću osobu.

Detalje o programu “Euroscola” Europskog parlamenta možete saznati na sljedećem linku: