Oskar znanja 2016.

Dva Oskara znanja izvrsnim učenicima iz ŠUDIGO Zabok

Ovogodišnja svečana dodjela Oskara znanja za učenike osnovnih i srednjih škola koji su osvojili prva mjesta na državnim i međunarodnim natjecanjima u znanju održana je 16. lipnja 2016. na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

20160616_141742Svečanoj manifestaciji na kojoj se odaje priznanje najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima nazočili su ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje prof. Jadranka Žarković-Pečenković, dekan Ekonomskog fakulteta prof. dr. sc. Lajoš Žager, predsjednik Nacionalnog vijeća učenika Karlo Horvat, predsjednik Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti akademik Zvonko Kusić, predsjednik Hrvatske zajednice županija i šibensko-kninski župan Goran Pauk te pomoćnik ministra znanosti, obrazovanja i sporta Momir Karin koji su čestitali nagrađenim učenicima i mentorima te istaknuli važnost obrazovanja za budućnost Hrvatske.

Oskara znanja ove godine dobili su i učenici Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok Stjepan Horvat i Eva Novak. Stjepan Horvat, učenik je, koji je osvojio prvo mjesto, prvu nagradu na 54. Hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, solist, harmonika E kategorija, s mentoricom Nadom Bilić. Eva Novak učenica je 1.d razreda, a Oskara je zaslužila za osvojenu 1. generacijsku nagradu na Natjecanju–izložbi likovnih uradaka na temu–poticaj te za 1.mjesto na postavljenu temu i likovni problem na LIK-u 2016. s mentoricom profesoricom Carmen Bačura Potočić.

Više o svečanoj manifestaciji možete pročitati na Internetskoj stranici Agencije za odgoj i obrazovanje