Pala prva klapa dokumentarca

IMG_0186Kratki rezovi realizma

Kratki rezovi realizma naziv je projekta korzkurikularne nastave (medijski projekti, hrvatski jezik i književnost, animacija, vizualne komunikacije) kojemu je cilj izraditi nastavne materijale za predmet hrvatski jezik i književnost za treći razred.

Projekt vode profesorice Ruža Leskovar, Antonija Čeko i Vida Guzmić, a u njegovu su realizaciju uključeni učenici 3.mt razreda. Učenici podjijeljeni u skupine imali su zadatak planirati tijek izvedbe medijskog projekta, pročitati romane Otac Goriot i Zločin i kazna, napisati scenarij, osmisliti knjigu snimanja, odabrati lokacije za snimanje, održati audiciju, organizirati probe, pripremiti kostime i rekvizite, izraditi plan snimanja, snimiti reportaže koje traju 10 minuta, montirati snimljeni materijal, voditi dokumentaciju i napraviti izvještaj o provedbi pojedinih faza projekta, napraviti promociju projekta (pozivnice za promociju, plakate) te napraviti prezentaciju medijskog projekta.

U  glumačkim rolama sudjeluje 4 profesora (Rajka Strugar, Vlatka Guberina, Martina Podboj i Nikola Sinković) te ukupno 30 učenika od 1. do 4. razreda.  Snimanja su bila izvršena na sedam lokacija – dvorac u Začretju, ŠUDIGO, krčma Polanović, Regeneracija, Regenerator, Kotarice – vikendica Kotarski i Zabok – kuća Hozmec.

Info pogledajte na stranici projekta Klikni&Uči.