Za početak školske godine

Dragi učenici, poštovani profesori!

Na početku još jedne pedagoške godine zaželjela bih vam uspješnu i sadržajno bogatu nastavnu godinu, pozitivno školsko ozračje te kvalitetnu međusobnu suradnju i ostvarenje svih zacrtanih ciljeva.

Kao što nam je Ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak već najavila „od školske godine 2018./19. diskete napokon odlaze u ropotarnicu povijesti i okrećemo se odgajanju kreativnih mladih ljudi koji nisu samo pasivni korisnici tehnologije. Okrećemo se izgradnji algoritamskog razmišljanja i kreativnih načina rješavanja problema s kojima se mladi ljudi suočavaju svakog dana.“

Opravdano smatram da su naši učenici ozbiljno krenuli takvim putem. Prepoznati smo kao Škola koja primjenjuju ICT (informacijsko-komunikacijsku tehnologiju) u nastavi, potiče motiviranost učenika i učitelja u kreiranju modernog edukacijskog okruženja te u velikoj mjeri nalazi inovativne i kreativne načine razmišljanja i prenošenja znanja putem novih tehnologija.

I u ovoj školskoj godini 2017./2018. želim svima još više znanja, uspjeha, kreativnosti i poduzetništva!

Ravnateljica:
Božica Šarić, prof.

Dodatne napomene

1. Skrećem pozornost na važnost čuvanja školskog inventara, održavanja higijene školskog prostora te održavanje čistoće školskog dvorišta.
  2. Zbog radova koji će se odvijati početkom rujna u ulici Prilaz prof. I. Vrančića i u školskom dvorištu molim učenike da radi vlastite sigurnosti poštuju sve preporuke oko kretanja i pridržavaju se svih prometnih pravila.
  3. Upozoravam i na pravila definirana Pravilnikom o kućnom redu škole u kojem, između ostalog stoji, da za vrijeme malih odmora učenici ne napuštaju zgradu, a za vrijeme velikog odmora mogu boraviti u školskom dvorištu.
  4. U periodu kada se izvode radovi u okruženju škole, učenici izlaze na stražnji ulaz škole te isto tako u vrijeme velikog odmora mogu boraviti u dvorištu iza škole.
  5. Svaki odlazak izvan školskog dvorišta za vrijeme nastave, uključivo i vrijeme odmora, odvija se na osobnu odgovornost.
  6. Školsko dizalo je namijenjeno učenicima s invaliditetom i slabije pokretljivim osobama, a ostali učenici koriste školsko stubište.
  7. Također upozoravam i na zabranu pušenja u svim prostorima škole i u školskom dvorištu.