Pozivnica na završno događanje projekta LUMEN

Lumenizirajte se s nama!

Sa zadovoljstvom Vas pozivamo na završnicu projekta Lumen, u subotu 8. lipnja u 10 sati u OŠ K. Š. Gjalskog Zabok – projekta kojem je bio cilj poticati rad sa darovitom djecom i mladima u našoj županiji.

Lumen ima vrlo korisne rezultate o kojima Vas želimo informirati na završnom događanju, ali prije svega – tog dana bit će prilika na jednom mjestu vidjeti što se i kako radilo u dvije godine provedbe projekta.

Sretni što u našim školama još uvijek imamo izuzetno motivirane i entuzijastične učiteljice i učitelje, profesorice i profesore, koji odlično rade s darovitom djecom, želimo da tu činjenicu podijelimo međusobno i dobijemo nove ideje za unapređenje rada s darovitom djecom.

Partneri u projektu su Zagorska razvojna agencija, osnovne škole iz Brestovca Orehovičkog, Zaboka, Marije Bistrice, Mača i Pregrade, zatim Srednja škola Krapina i Srednja škola Zlatar, ŠUDIGO Zabok te Gimnazija A. G. Matoša Zabok, a program se pilotno provodi i u osnovnoj školi u Zlataru koja se dobrovoljno uključila u projekt.

Projekt LUMEN prvi je projekt Krapinsko-zagorske županije koji pruža podršku nastavnicima, profesorima i stručnim suradnicima osnovnih i srednjih škola u radu s (potencijalno) darovitim učenicima. Projekt je usmjeren i na aktivan rad s (potencijalno) darovitim učenicima kako bi maksimalno iskoristiti i upotrijebili svoje talente. Projektom su provedene temeljne edukacije o darovitosti za 400 nastavnika, stručnih suradnika i predstavnika institucija, dodatne edukacije za 113 članova radnih skupina koje su u okviru 5 tematskih grupa (društveno-humanističko-jezično, matematičko-informatičko-tehničko, umjetničko i prirodoslovlje te razrednu nastavu i stručne suradnike) razvili inovativne sadržaje rada s darovitima i pilotno ih provode sa 160 učenika u 9 škola. Izrađeni su prateći materijali koji su dostupni na novoj platformi zainteresiranim nastavnicima, učenicima i roditeljima, kao i podrška roditeljima darovitih. Temelj daljnjeg rada s darovitim učenicima nalazi se na platformi www.kzz-lumen.net, a cilj je potaknuti što veće korištenje i širenje baze podataka.

Vrijednost projekta je 954.463,50 kuna.

Projekt se provodi u sklopu Operativnog programa “Učinkoviti ljudski potencijali 2014 – 2020”, Prioritetne osi 3. Obrazovanje i cjeloživotno učenje.

Preuzmi: Pozivnica Lumen