Poznajem i poštujem dječja prava

Svestranost i sposobnost povezivanja kreativnosti i humanitarnosti

Izložba likovnih radova učenika Škole za umjetnost dizajn, grafiku i odjeću Zabok pod nazivom Poznajem i poštujem dječja prava u povodu Međunarodnog dana djeteta 20. studenoga 2017. svečano je otvorena u Maloj kući dječjih prava u Zagrebu.

Otvorenju izložbe prisustvovali su učenici drugih, trećih i četvrtih razreda ŠUDIGO Zabok te njihovi mentori Aleksandra Mašić Tumpa, Caramen Bačura Potočić, Anuška Alfirević, Borjan Komarica, Nikola Sinković i Ruža Leskovar te koordinatorica projekta Dea Kovačević i ravnatelice ŠUDIGO Zabok Božica Šarić. Izložbu su otvorili učenici 4.d Lucija Brežnjak i Silvio Horvat. Uz učenike i mentore, izložbi je prisustvovala pravobraniteljica gospođa Ivana Milas Klarić, zaposlenici Ureda pravobraniteljice za djecu, među kojima i gospođa Maja Flego koja je tijekom projekta bila zadužena za komunikaciju s učenicima i mentorima, novoizabrana pravobraniteljica Helenca Pirnat Dragičević, predstavnici raznih ministarstava i agencija, predstavnica KZŽ, predstavnici UNICEF-a i drugih nevladinih udruga te novinari.

Na poziv pravobraniteljice gospođe Ivane Milas Klarić, učenici ŠUDIGO Zabok u rujnu ove godine priključili su se projektu Poznajem i poštujem dječja prava u sklopu kojega su izražavali vlastiti doživljaj Konvencije o pravima djeteta. Dvanaest učeničkih radova odabrano je za kalendar Poznajem i poštujem dječja prava koji će stići na adrese mnogih institucija u Hrvatskoj. Svi radovi učenika ŠUDIGO Zabok u Maloj kući dječjih prava ostat će sljedećih godinu dana te će ih tamo moći vidjeti svi posjetitelji Ureda pravobraniteljice za djecu.

Učenici naše škole ponovno su dokazali svoju svestranost i sposobnost povezivanja kreativnosti i humanitarnosti te su, uz svoje mentore, ravnateljicu i koordinatoricu, iznimno ponosni što su odabrani za sudjelovanje u ovako velikom i značajnom projektu.

Pogledaj i objavu o otvorenju na stranicama Pravobranitelja za djecu RH.