Projekt Poznajem i poštujem dječja prava

Dječja pravobraniteljica u Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok

Povodom sudjelovanja u projektu Poznajem i poštujem dječja prava dječja pravobraniteljica gospođa Ivana Milas Klarić posjetila je našu školu u ponedjeljak, 02.10.2017. i tom je prilikom razgovarala s učenicima naše škole, davala savjete te odgovarala na njihova brojna pitanja.

Ove školske godine, Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok sudjeluje u projektu Poznajem i poštujem dječja prava u suradnji s Uredom pravobraniteljice za djecu. Projekt je stvoren s ciljem slavljenja dječjih prava prema UN-ovoj Konvenciji o pravima djeteta donesenoj 20.11.1989. U sklopu projekta, izradom radova na temu dječjih prava te ilustracija za kalendar koji će biti tiskan i proširen diljem Hrvatske, učenici iskazuju promišljanja o svojim pravima te šire svijest o važnosti poštivanja prava svakog djeteta.

Povodom sudjelovanja u projektu Poznajem i poštujem dječja prava, dječja pravobraniteljica gospođa Ivana Milas Klarić, posjetila je našu školu u ponedjeljak, 02.10.2017. U sklopu posjeta, gospođa Milas Klarić razgovarala je s učenicima naše škole, davala savjete te odgovarala na njihova brojna pitanja. Bila nam je izrazita čast ugostiti gospođu Milas Klarić te smo iznimno ponosni što je naša škola odabrana za sudjelovanje u projektu čija je tema upravo ono što je svakodnevica nastavnika i učenika – dječja prava. Radujemo se nadolazećim aktivnostima u projektu, izložbi učeničkih radova 20. studenog 2017. te tisku kalendara nakon izložbe.