Projekt VolontirAJMO

Održan prvi edukacijski modul – Menadžment volontera

U Zaboku, u prostoru Centra za mlade KZŽ, 12. rujna 2017. održan je prvi edukacijski modul o Menadžmentu volontera – uspostavljanje volonterskih programa u neprofitnim organizacijama na kojem su sudjelovali predstavnici/ce organizacija civilnog društva i javnih ustanova iz Krapinsko-zagorske županije.

Sudionici/ce su se upoznali s osnovnim pojmovima, mogućnostima, zakonskim okvirom volontiranja u RH, s ciklusom menadžmenta volontera, poslovima koordinatora volontera te s načinima vrednovanja i nagrađivanje volontera.

Edukacija je održana u sklopu projekta VolontirAJMO – jačanje kapaciteta lokalnih zajednica za volontiranje kojeg provodi Mreža udruga Zagor zajedno s partnerima Društvom Naša djeca Zabok, Krapinsko-zagorskom županijom, Lokalnom akcijskom grupom Zagorje-Sutla, Školom za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, Osnovnom školom Janka Leskovara, Volonterskim centrom Zagreb i ACT Grupom koji je usmjeren na jačanja kapaciteta organizatora volontiranja za planiranje, kreiranje i provedbu kvalitetnih i održivih volonterskih programa. Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.